Working Holiday Visa – Nowa Zelandia

Working Holiday Visa, to świetna okazja na odwiedzenie drugiego końca świata oraz zarobienia na podróżnicze przyjemności. Co roku jest coraz więcej chętnych na taką przygodę, a to oznacza, że zdobycie wizy jest coraz cięższe. Należy się dobrze przygotować do aplikacji, żeby zwiększyć swoje szanse. Mam nadzieję, że ten post Ci w tym pomoże.

Ja, o Working Holiday Visa do Nowej Zelandii aplikowałam w 2018 roku. Miejsca rozeszły się w niecałe 4 minuty. Dlaczego? Ponieważ polskim obywatelom przyznawane jest rocznie tylko 100 wiz… Co zatem zwiększy szanse na wygraną w tym wyścigu?

DOBRE PRZYGOTOWANIE – SZYBKI INTERNET – SZCZĘŚCIE

Z tym pierwszym, oczywiście postaram się Ci pomóc 🙂 .


Working Holiday Visa – co to takiego?

Working Holiday Visa, to roczne pozwolenie na pracę w Nowej Zelandii. Umożliwia również podjęcie szkoleń/kursów, które trwają maksymalnie do 6 miesięcy. Przyjezdni z Polski mają nałożone restrykcje, które pozwalają na tylko 3-miesięczną pracę u jednego pracodawcy. Innymi słowy, co trzy miechy trzeba zmieniać miejsce zatrudnienia… Trochę szkoda, zwłaszcza, że wiele krajów nie ma takich ograniczeń.

Istnieje możliwość przedłużenia wizy o 3 miesiące, pod warunkiem, że przez przynajmniej trzy miesiące pracowało się na farmie albo przy zbieraniu owoców.

WHV przyznawana jest tylko osobie aplikującej, co oznacza, że nie można zabrać na nią swoich dzieci, czy partnera. Jest to typowa wakacyjna wiza w typie work&travel. Przeznaczona dla ludzi, którzy chcą przeżyć przygodę.

Kto może aplikować?

Wytyczne są właściwie tylko dwie: polski paszport i wiek od 18 do 30 lat (30-latki się łapią). Co więcej, jeżeli w dniu aplikowania masz 30 lat, a tydzień później już 31, to nadal możesz starać się o wizę. Liczy się ile masz lat w momencie aplikacji.

Dobrze by też było, żebyś nie był karany, bo pytanie o to znajduje się w kwestionariuszu. Nigdy nie wiadomo jaki to może mieć wpływ na rozpatrzenie aplikacji, z pewnością nie pomoże.

Zaoszczędzone 4200 nowozelandzkich dolarów również się przyda. Nowa Zelandia wymaga, aby conajmniej tyle mieć przy sobie w momencie przyjazdu (ale tak naprawdę, to nikt tego nie sprawdza). Oczywiście kasę na bilet powrotny, też trzeba mieć.

I to tyle. Nie jest istotne jakie masz wykształcenie, gdzie pracujesz i jakie jest Twoje hobby. 🙂


APLIKACJA

Aplikacja o Working Holiday Visa odbywa się przede wszystkim online. Najważniejsze zatem pytanie:

KIEDY MOŻNA APLIKOWAĆ?

Raz w roku, w środku lutego. Data i godzina podawana jest zwykle kilka miesięcy przed otworzeniem “bramek” do aplikacji. Termin możesz sprawdzić na tej stronie.

Data i godzina podawana jest dla Nowej Zelandii. Pamiętaj o 12-godzinnej różnicy czasu między Polską, a NZ. Jeżeli na stronie widnieje informacja, że aplikacja rozpocznie się we wtorek o godzinie 10 rano, to oznacza, że w Polsce aplikacja zacznie się w poniedziałek, o godzinie 22-giej.

O tej godzinie, wszyscy chętni zabiorą się za jak najszybsze wypełnienie aplikacji. 100 wiz rozejdzie się z pewnością jak świeże bułeczki. Jeżeli Ci się nie uda, to kolejna szansa nadejdzie za rok… no chyba, że masz ogromne szczęście, ale o tym później.


W skrócie aplikacja online wygląda tak:

A. Stworzenie konta / logowanie

B. Wypełnienie kwestionariusza

C. Płatność


Omówmy każdy z tych etapów krok po kroku.

Stworzenie konta / logowanie

Konto na imigracyjnej stronie Nowej Zelandii założysz TUTAJ. Wiadomo, najlepiej zarejestrować się wcześniej, niż w dniu aplikacji. Dobrze założyć dwa konta – główne i do treningu. Oczywiście można przygotowywać się na tym samym, z którego będziesz aplikować, ale ja nie chciałam przez przypadek czegoś pokomplikować.

Podczas logowania należy wybrać opcję ‘WORKING HOLIDAY SCHEMES‘.

working holiday visa do nowej zelandii

Po zalogowaniu się, ukaże Ci się strona z listą państw, które mogą starać się o Working Holiday Visa. Z pewnością zauważysz, że dla niektórych państw aplikacja jest zamknięta, a dla niektórych otwarta. Tak… są takie kraje, których obywatele mogą aplikować każdego dnia, bez żadnych ograniczeń. Do takich państw należą na przykład Niemcy, czy Norwegia. Szczęściarze! Dla nas z tego plus jest taki, że klikając na jeden z takich krajów, możemy wcześniej zapoznać się z kwestionariuszem aplikacyjnym.

Wypełnienie kwestionariusza

Kwestionariusz dla każdego kraju jest taki sam. Składa się on z czterech głównych kategorii.

1. PERSONAL

2. HEALTH

3. CHARACTER

4. WHS SPECIFIC

Aby go wypełnić, będziesz potrzebować swój paszport, inny dokument tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy) oraz kartę kredytową (Visa albo Mastercard). Pamiętaj, że Twój paszport musi być ważny, jeszcze przez conajmniej 3 miesiące po opuszczeniu Nowej Zelandii.

Przyjrzyjmy się każdej kategorii po kolei.

PERSONAL

Wszystkie informacje muszą być zgodne z danymi podanymi w Twoim paszporcie.

Kategoria PERSONAL, to jedyna kategoria, która posiada podkategorie – Personal Details, Identification i Occupation Details.

Podkategoria Personal Details, składa się z podstawowych informacji, na przykład data i miejsce urodzenia. Z pewnością zauważysz, że niektóre pola oznaczone są czerwonym wykrzyknikiem, a inne tego wykrzyknika nie mają.

working holiday visa do nowej zelandii

Pola z wykrzyknikiem trzeba oczywiście OBOWIĄZKOWO wypełnić. Resztę można olać. Pamiętaj, że zależy Ci na jak najszybszym wypełnieniu kwestionariusza, po co tracić czas na wypełnianie niepotrzebnych pól.

Druga podkategoria, to Identification. Podajemy tutaj informacje dotyczące naszego paszportu oraz innego dokumentu – dowód osobisty lub prawo jazdy.

Trzecia podkategoria, to Occupation Details, czyli informacje dotyczące Twojego zawodu i branży, w której pracujesz. Tę podkategorię omiń całkowicie, ponieważ nie trzeba jej wypełniać. Żadna rubryka nie posiada wykrzyknika, więc po co tracić cenny czas.

Po prawidłowym wypełnieniu kategorii PERSONAL, powinien pojawić się przy niej zielony znaczek.

HEALTH

W tej kategorii należy odpowiedzieć na pytania dotyczące Twojego zdrowia. Właściwie wszędzie możesz zaznaczyć odpowiedź ‘NO’, prócz ostatniego pytania. Polska należy do krajów o podwyższonym stopniu ryzyka zachorowania na gruźlicę, dlatego przy tym pytaniu trzeba odpowiedzieć ‘YES’.

UWAGA! UPDATE Z LIPCA 2022! POLSKA NIE ZNAJDUJE SIĘ JUŻ NA LIŚCIE KRAJÓW O PODWYŻSZONYM STOPNIU RYZYKA ZACHOROWANIA NA GRUŹLICĘ. WRĘCZ PRZECIWNIE – ZOSTAŁA WPISANA NA LISTĘ KRAJÓW Z NISKI WSKAŹNIKIEM ZACHOROWAŃ – TĘ LISTĘ SPRAWDZISZ TUTAJ. NIESTETY POLACY, PÓKI CO, NADAL MUSZĄ WYKONYWAĆ RTG KLATKI PIERSIOWEJ (WIĘCEJ O TYM NIŻEJ).

CHARACTER

Ta część odnosi się do tego, czy jesteś praworządnym obywatelem – czy zdarzyło Ci się być karanym, siedzieć w więzieniu, być deportowanym. Jeżeli nic z tego Ci się nie przydarzyło, to na wszystkie pytania w tej kategorii odpowiadasz ‘NO’.

WHS SPECIFIC

Ostatnia kategoria zawierająca pytania o to, czy już kiedyś przyznano Ci working holida visa, czy posiadasz odpowiednie fundusze na pobyt, kiedy planujesz przylot do Nowej Zelandii itp. itd.

Po wypełnieniu kategorii WHS SPECIFIC, klikamy SAVE. Jeżeli wszystko zostało wypełnione poprawnie, przy każdej kategorii powinien znajdować się ptaszek, jak niżej:

Jeżeli przy jakiejkolwiek kategorii znajduje się czerwony krzyżyk (jak niżej), to oznacza, że coś zostało źle wypełnione. Musisz powrócić do tej kategorii i ją poprawić, ponieważ nie ma możliwości wysłania aplikacji ze źle wypełnionym formularzem.

working holiday visa nowa zelandia

Po zapisaniu prawidłowo wypełnionego kwestionariusza, wyskoczy nam w dole przycisk ‘SUBMIT‘. Pojawi się następnie strona, na której pytają, czy wszystko zostało wypełnione zgodnie z prawdą i że rozumiesz wszystkie warunki. Szybko odznaczasz ptaszkiem każde pytanie i idziesz dalej.

PŁATNOŚĆ

Po złożeniu aplikacji, należy oczywiście za nią zapłacić.

DOPIERO GDY UDA CI SIĘ ZAPŁACIĆ, WIESZ, ŻE UDAŁO CI SIĘ POMYŚLNIE ZAAPLIKOWAĆ O WORKING HOLIDAY VISA.

Najpierw pojawi się strona z informacją, że możesz zapłacić teraz albo później. Oczywiście klikamy w ‘PAY NOW‘.

Następnie wyskoczy strona z informacją, ile złożenie aplikacji będzie kosztować – $280 (w 2020 roku). Szybko klikamy na przycisk ‘PROCEED TO SECURE PAYMENT SITE‘.

Potem pojawi się strona, gdzie należy wpisać imię i nazwisko posiadacza karty. Znajdziesz tam również informacje na temat formy płatności. Karta nie musi być Twoja, ważne tylko, żeby znajdowały się na niej odpowiednie środki i limity.

Dopuszczalne są tylko karty VISA i MasterCard.

No i ostatnia strona, gdzie należy wpisać informacje z karty i zapłacić. (UPDATE 2022 rok: obecnie opłata aplikacyjna wynosi 455 NZD)

JEŻELI TRANSAKCJA PRZEJDZIE, TO GRATULACJE, JESTEŚ JUŻ JEDNĄ NOGĄ W NOWEJ ZELANDII. 😀

Może się niestety zdarzyć, że nie zdążysz dokonać płatności, ponieważ inni byli od Ciebie szybsi.

CO WTEDY?!

Opcje są dwie. Postaraj się odświeżać stronę do 2 godzin po zakończeniu aplikacji. Czasami się zdarza, że komuś płatność nie przeszła prawidłowo albo wystąpił inny błąd i dzięki temu zwolniło się miejsce w puli. Czytałam o paru takich przypadkach.

Druga opcja, to codzienne zaglądaj na stronę i sprawdzaj, czy może nie otworzono znowu możliwości aplikowania o wizę dla ludzi z Polski. Obywatele polscy, zanim dostaną wizę, muszą jeszcze zrobić prześwietlenie klatki piersiowej i dostarczyć wyniki badań nowozelandzkiemu urzędnikowi imigracyjnemu (o tym zaraz). Jeżeli ktoś RTG klatki nie wykona albo coś po prostu nie spodoba się urzędnikowi, to wylatuje z puli i jego miejsce jest ponownie dostępne. Na dostarczenie badań ma się zwykle 15 dni, niektórym udaje się wydłużyć trochę ten termin. Wydaje mi się, że warto sprawdzać stronę, tak do miesiąca po aplikowaniu


Parę wskazówek, jak szybko wypełnić aplikację.

1. Przede wszystkim zapoznaj się wcześniej z tym formularzem. Wypełnij go kilkunastokrotnie. Rób generalne próby, gdzie wypełniasz go jak najszybciej i mierzysz swój czas. Myślę, że bardzo dobrze rokujący czas, to taki do 3 minut.

2. Włącz autowypełnianie.

3. Wypełnij tylko informacje, które musisz, nie trać czasu na resztę (wspominałam o tym wyżej).

4. Zadbaj o to, aby Twój internet był jak najszybszy. Ja, w związku z tym, powyłączałam w domu wszelkie inne sprzęty korzystające z internetu.

5. Oczywiście bądź gotów na sytuacje awaryjne. Będziesz mieć włączone autowypełnianie, ale co jak coś nawali? Miej koniecznie pod ręką swój paszport, dowód osobisty/prawo jazdy i kartę kredytową. Najlepiej wszelkie numery, jak numer paszportu i karty kredytowej, zapisz na przykład w programie w Word albo innym pliku tekstowym, aby można je było szybko skopiować.

6. Zapamiętaj daty wydania i ważności Twoich dokumentów.

7. Jeżeli nie zakładałeś osobnego konta do treningu i aplikujesz z tego samego, na którym się przygotowywałeś, to dopilnuj, aby pousuwać wszelkie wcześniejsze aplikacje.

8. Zaloguj się wcześniej niż o godzinie zero (zwykle 22:00). Ja byłam zalogowana 30 minut przed. Powinieneś znajdować się na stronie, gdzie są podane wszystkie państwa, z których można aplikować o wizę. Gdy wybije godzina 22, odśwież stronę – Polska zmieni się wtedy z opcji CLOSED, na OPEN.

9. Po wypełnieniu każdej strony kwestionariusza klikaj od razu na przycisk ‘NEXT’. Nie wybieraj opcji ‘SAVE’, bo to opcja, dla tych, którym nie śpieszy się z wypełnieniem aplikacji i chcą ją dokończyć później.


Udało mi się ustrzelić wizę – co dalej?

Do kilkunastu godzin po pomyślnej aplikacji, powinien dotrzeć do Ciebie automatyczny e-mail, ze wskazówkami co dalej. Wiadomość będzie zawierała załącznik z informacjami dotyczącymi RTG klatki piersiowej, które musisz wykonać, jeżeli chcesz otrzymać wizę.

UWAGA! UPDATE Z 2022! PRAWDOPODOBNIE POLACY NIE MUSZĄ JUŻ ROBIĆ ZDJĘCIA KLATKI PIERSIOWEJ. POLSKA NIE JEST JUŻ NA LIŚCIE KRAJÓW Z DUŻYM WSKAŹNIKIEM ZACHOROWALNOŚCI NA GRUŹLICĘ. POLSKA ZNAJDUJE SIĘ OBECNIE NA LIŚCIE KRAJÓW Z NISKIM WSKAŹNIKIEM ZACHOROWAŃ – TUTAJ MASZ LISTĘ. PÓKI CO, POLACY JEDNAK NADAL MUSZĄ WYKONYWAĆ RTG KLATKI PIERSIOWEJ.

Potem, odezwie się do Ciebie również urzędnik imigracyjny, z którym będziesz się kontaktować odnośnie Twojej aplikacji. Ja czekałam na mail od niego 2 dni od momentu zaaplikowania. Urzędnik poda Ci konkretną datę, do której musisz dostarczyć im swoje badania klatki piersiowej (zwykle jest na to 15 dni). Wszystko odbywa się za pomocą systemu eMedical, ale o tym poniżej.

BADANIA MEDYCZNE

Tutaj etapy są dwa:

1. Wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej (zdjęcie nie może być starsze niż 3 miesiące).

2. Wizyta u lekarza, który założy Ci konto w systemie eMedical.

Niestety nie może być to obojętnie jakie miejsce, w którym można zrobić zdjęcie rentgenowskie, ani jakikolwiek lekarz. Muszą być to miejsca, akredytowane – listę wszystkich placówek na świecie znajdziesz TUTAJ. W Polsce badania wykonasz w Warszawie albo w Krakowie. Oczywiście, jeżeli znajdujesz się w innym zakątku globu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać badania w najbliższej Ci placówce.

Ja robiłam wszystko w Warszawie i na tym doświadczeniu oprę przede wszystkim poniższe informacje.

Wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej

Zdjęcie należy wykonać w Spółdzielni Pracy Specjalistów Rentgenologów na ulicy Waryńskiego 9. Koszt to obecnie 76zł (2021 rok). Można płacić kartą.

Na zrobienie zdjęcia przychodzi się bez wcześniejszego umawiania. Po prostu należy pojawić się w godzinach 7-19, w dni powszednie. Więcej informacji znajdziesz tutaj, na ich stronie.

Cała procedura wygląda w ten sposób. Podchodzisz do rejestracji, prosisz o wykonanie zdjęcia klatki piersiowej do nowozelandzkiej wizy (oni tam bardzo dobrze wiedzą o co chodzi). Wręczasz paszport, a Pani rejestratorka wklepuje dane, płacisz i siadasz na krzesełku czekając, aż radiolodzy wywołają Twoje nazwisko. Robią Ci zdjęcie i wychodzisz. Teraz czas na wizytę u lekarza.

Wizyta u lekarza

Cel wizyty u lekarza jest jeden – założenie konta eMedical, na który zostaną wprowadzone wyniki RTG Twojej klatki piersiowej.

Na wizytę u lekarza warto umówić się z wyprzedzeniem, jeszcze zanim zaaplikujesz o wizę. Jak Ci się nie uda, to po prostu odwołasz spotkanie. Z pewnością warto tak zrobić, ponieważ jak nagle 100 osób będzie chciało niezwłocznie się zapisać na wizytę, to może być problem, zwłaszcza, gdy nie mieszkasz na miejscu.

W Warszawie musisz się udać do dr Ewy Swoboda-Kopeć, która przyjmuje w Zakładzie Opieki Zdrowotnej ‘Sylfium’ na ulicy Okopowej 25A. Koszt wizyty to 150zł (2021 rok). Płatność tylko gotówką.

Przy rejestracji pamiętajcie, że nie chcecie mieć wykonanych pełnych badań (mocz, krew itp). Dwa razy umawiałam się tam na wizytę (raz na WHV, a drugi raz, gdy starałam się o wizę partnerską) i Pani w rejestracji za każdym razem była zdziwiona, że nie chcę pełnych badań. Pamiętajcie – tylko rtg klatki piersiowej.

Doktor Swoboda-Kopeć założy Wam konto w systemie eMedical. Musicie mieć ze sobą zdjęcie i paszport. Po założeniu konta, otrzymasz numer NZER, który potem mailowo musisz podać urzędnikowi imigracyjnemu, który wcześniej do Ciebie napisał. Otrzymasz również od Pani doktor Information Sheet, to niejako potwierdzenie, że jesteś w trakcie wykonywania badań.

Dr Swoboda-Kopeć, kontaktuje się ze Spółdzielnią Pracy Specjalistów Rentgenologów, podając Twój numer NZER, na który oni wrzucą wyniki Twoich badań. O tym, że opis Twojego badania został zamieszczony na eMedical, dowiesz się dzięki e-mailowi potwierdzającemu (przy tworzeniu konta na eMedical, musisz odhaczyć opcję, że chcesz zostać poinformowany mailowo, gdy wszystko będzie gotowe). Po otrzymaniu potwierdzenia, jest najlepszy moment, aby numer NZER wysłać urzędnikowi imigracyjnemu.

FINITO!

Teraz trzeba czekać, aż urzędnik przyzna Ci w końcu wizę. Czas oczekiwania waha się od dnia do paru tygodni. Jeżeli upłynie parę tygodni, a Ty nadal nie masz odpowiedzi, to przypomnij im o sobie. Czasami lubią zapomnieć o aplikantach i mała przypominajka z pewnością im się przyda.

Od momentu przyznania wizy, masz rok aby pojawić się w Nowej Zelandii i ją wykorzystać. Jeżeli jej w tym czasie nie wykorzystasz, to wiza Ci bez wątpienia przepadnie. Pamiętaj, że dostać ją możesz tylko raz, dlatego dobrze sobie wszystko zaplanuj.

Nie zapomnij również o ogarnięciu ubezpieczenia zdrowotnego, na cały okres Twojego pobytu. Nikt tego raczej nie będzie sprawdzał, ale w wytycznych jest napisane, że trzeba mieć.

Na zakończenie – POWODZENIA!

JEŻELI INTERESUJE CIĘ JAK WYGLĄDA KONTROLA NA LOTNISKU W NOWEJ ZELANDII – ZAJRZYJ TUTAJ!

KANADA MA BARDZO PODOBNĄ WIZĘ! KLIKNIJ TUTAJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ!

Share

5 komentarzy

 1. janusz pisze:

  n.z. 95% kraju nie ma zasiegu. zasieg tylko w miastach i na glównych drogach. czasem trzeba przejechac 100 km zeby miec zasieg. leje. nie mozna WOGÓLE wysiadac z auta bo meszki. zawsze i wszedzie. leje. nazi department of tourism zabrania wszystkiego, wszedzie. spanie na dziko to bullshit – albo masa niemców, albo o 6tej rano przychodzi nazi i daje mandat. leje. depresja. kilo baraniny w sklepie 40 dolarów. surowej. gotowej do jedzenia nie ma. kilo czeresni 40 dolarów. leje. benzyna w cenie europy, dwa razy wiecej niz w australii. 4 razy wiecej niz US. leje. meszki. cale fjordy nie maja dróg, sa niedostepne. meszki. leje. komary i baki w arktyce to zero w porównaniu do meszek. leje. zeby znalezc miejsce na noc, trzeba pojezdzic ze 2-3 godziny, wszedzie ploty i zakazy. wszedzie!!!!! aplikacje z miejscami do spania wysylyja wzystkich niemców na malutkie parkingi na 5 aut, stoi sie drzwi w drzwi, jak przed supermarketem. jak sie stanie z boku, to mandat. leje. meszki. nie mozna zagotowac wody bo meszki. i leje. trzeba przeskakiwac wyspe z poludnia na pólnoc, albo wschód zachód zeby nie lalo. n.z. jablka po 5 dolarów za kilo. te same jablka wszedzie indziej na swiecie po 1.50 dolara. aftershave za 50 dolarów w normalnym swiecie tam kosztuje 180.
  wszystkie mosty sa na jedno auto, poza Auckland. miasteczka wygladaja tak: bank, china takeout, empty store, second hand ze starymi smieciami, empty store, china takeout, second hand, bank and so on – kompletny upadek i depresja. pierwszy raz w zyciu kupowalem w second handzie. wejscie na gorace kapiele 100 dolarów. dwa razy psychopaci zagrazali mojemu zyciu (wyspa pólnocna, srodek-wschód), jeden z shotgunem. policja to ignoruje.
  co by tu jeszcze? jest pare dobrych rzeczy, wymieniam zle, bo NIKT tego nie mówi. bardzo latwo zarejestrowac auto, ubezpieczenia nieobowiazkowe i tanie. przeglad co 6 miesiecy. w morzu sie nikt nie kapie, poza surferami, zimno, prady. meszki doprowadzaja do obledu.nie ma na nie sposobu. wszedzie mlodociane adolfki. tysiacami. supermarkety, maja ich 3, sa tak zle,ze nie ma co jesc. marzy sie o powrocie do swiata i normalnym jedzeniu. ogólnie marzy sie o normalnym swiecie, caly czas odlicza dni do wyjazdu . w goracych wodach maja amebe co wchodzi do mózgu. no chyba ze sie zaplaci 100 dolarów za wstep, to mówia ze nie ma ameby

  • wemego pisze:

   Cześć Januszu 🙂
   Nieźle się rozpędziłeś w tym poście. Z większością rzeczy, które wymieniłeś się zgadzam. Nowa Zelandia, to zdecydowanie nie jest kraj raj. Prawdą jest, że niestety o wielu przywarach NZ się nie mówi. Zamierzam napisać posta o negatywach tego kraju, kiedy go dokładniej zwiedzę (czyli za 3 miesiące). Na pewno skorzystam i z Twojego komentarza, bo wypunktowałeś całkiem sporo istotnych faktów. I zgadzam się w 100% – meszki to zło! Serdeczności! 🙂

 2. Magda M pisze:

  Hejka, update!
  W tym roku dnia 15.11.2022 został otwarty portal dla Polski, byłam wtedy za granicą i nie miałam dostępu do komputera. Z góry założyłam, że portal jest już zamknięty, a wizy rozeszły się w mig. I NIESPODZIANKA w tym roku Polska dostała pulę dodatkowych 100 wiz, reasumując w 2022 PL dostała 200 miejsc 🙂 Natomiast jej cena wzrosłą do 455 NZ dolarów. Jeżeli chodzi o low risk for TB, to niestety badania USG klatki piersiowej nadal trzeba dostarczyć (tak jak opisujesz w procesie), a cena badań w Krakowie wynosi 350 zł.
  Pozdrawiam!

  • wemego pisze:

   Hej Magda,

   Dzięki wielkie za update! Bardzo się cieszę, że Polska w tym roku dostała więcej miejsc niż zwykle! Gratuluję, bo jak rozumiem, aplikowałaś ? 😀
   Kurczę, liczyłam, że wraz z usunięciem Polski z listy krajów z wiekszym wskaźnikiem gruźlicy, to już nie będzie trzeba robic tych badań. Może muszą jeszcze zaktualizować procedury. Pozdrowienia! Baw się świetnie w Nowej Zelandii! <3

 1. 11 lutego, 2021

  […] JAK SPĘDZIĆ ROK W NOWEJ ZELANDII – O TYM DOWIESZ SIĘ >>TUTAJ<< […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *